Yorum yapılmamış

Sanat, Mimari ve Tasarımdaki Yenilikler

Çiçek resimleri çağdaş bir geri dönüş yapıyor, çiftlik evleri modern görünüme kavuşuyor ve odalar tasarım “deneyimleri” sunuyor. İşte sanat, mimari ve tasarımdaki en son trendler.

SANAT

Yeni nesil sanatçılar, asırlık bir konuya hayat veriyor: çiçekler. Geleneksel botaniklerden avangart soyutlamalara ve keskin fotoğrafik görüntülere kadar uzanan işler, tüm ihtişamlı aşamalarında doğanın samimi portreleridir. Stockholm’de yaşayan fotoğrafçı Carl Kleiner, çalışmalarında sık sık çiçekler kullanır ve inanılmaz derecede tuhaf pozisyonlarda sap ve taç yapraklarıyla dalgalı görüntüler yaratır. Belfast ressamı Ted Pim, son 15 yıldır tuval üzerine yağlı gül buketleri yaratıyor. 3.000 ABD Doları ile 22.000 ABD Doları arasında satılan işler, acımasızca düşüncelere dalmış ve kelimenin tam anlamıyla ince bir anlamla damlıyor.

“Güller sevginin bir sembolüdür ama aynı zamanda inanılmaz derecede karanlık da olabilir” diyor. “Arkadaşımın büyükannesinin yaptığı Tarot okumalarını dinleyerek büyüdüm ve gülün bir denge sembolü olduğunu öğrendim. Sözü, yeni başlangıçları ve umudu ifade eder. Dikenleri savunmayı, fizikselliği, kaybı ve düşüncesizliği temsil eder. Bu temaları işimde güzel sanat eserleri yaratmak için kullanıyorum. “

Hollandalı ressam Rachel Ruysch’un 18. yüzyıl eserlerinden esinlenen Pim, öngörülemezliği vurgulamak için sonunda eserin üzerine dağlama mürekkebi ve beyaz ruhların bir karışımını damlatarak “mükemmel çiçek sahneleri, kusurlar için analiz edilen ve aşırı analiz edilen her inç ile” kusurluyor. hayatın kırılganlığı. “Yıkım ve yaratma unsurlarını dengelemeye çalışmak, karışımı yağların üzerine dökmek heyecan verici” diyor. “Pek çok insan boyadığım çiçeklerin ölüyor mu yoksa canlanıyor mu diye sorar. Kendi kararlarını vermeleri hoşuma gidiyor. “

MİMARİ

Sözde modern çiftlik evi, gündelik, çağdaş yaşama uygun klasik, konforlu bir konut yaratma arayışının en son tezahürlerinden biridir.

Dışarıdan yedek ve Shaker sade olan hibrit evler gösterişli, açık plan iç mekanlara sahiptir ve güneşten ve doğal esintilerden faydalanmak üzere yerleştirilmiştir.

“Modern çiftlik evleri geleneksel formları Orta Yüzyıl Modern mimarisinin netliği, basitliği ve açıklığıyla birleştiriyor,” diyor NC, Raleigh, in situ stüdyo müdürü mimar Matthew Griffith, “Çiftlik evleri dekoratif olmak için tasarlanmamıştı – pratikti, ve güzel, sessiz yerlerdi. “

Tipik olarak dayanıklı metal çatılara sahip olan ahşap kenarlı yapılar, yerel çiftlik evlerinden tasarım ipuçlarını alır, ancak yine de tarımdan daha zarif bir şekilde zarif görünür.

Griffith, bir in situ stüdyo projesinde bir merdiven boşluğunun mimari bir bağlayıcı işlevi gördüğünü belirterek, “İç mekanlar her zaman tek oda değildir” diyor.

İç ve dış mekânları harmanlayan formun o kadar popüler hale geldiğini söylüyor, “bu bir hareket – özellik geliştiricileri onları tanımlamak için ‘modern çiftlik evi’ terimini kullanıyor. Beş yıl önce, bir müşterimizin isteği üzerine ilkimizi tasarladığımızda bu bir yenilikti. “

TASARIM

Yaşadığımız odalar sadece görülmemeli, aynı zamanda duygulara da hitap etmelidir. Bu, alanları beş duyuyu harekete geçiren deneyimsel tasarımın inancıdır.

Adı New York City ve Los Angeles’ta bulunan tasarım firması Becky Shea, bu tür bir tasarımı “bilinçaltı sakinliği” yaratan “bütünsel terapi” olarak görüyor.

İç mekanlarında, diğer ipuçlarının yanı sıra malzemeler, meditatif ortam sesi, canlı duvarlar ve HVAC sisteminden yayılan imzalı bir koku ile anıları canlandırıyor.

Müşterilerinin aile evini yenilediği bir projede, kahvaltı salonu için gömme dolap oluşturmak için eski döşemeyi kullandı. “Şimdi, her gün, zeminlerde yaratılan anılar onlara hatırlatılıyor,” diyor.

Başka bir ev için, müşterinin en sevdiği süveterin malzemesine uyan büyük boy özel bir halı tasarladı. Shea, “Güne başlamadan önce pelüş alpaka buklesinde uyanma ve ayak parmaklarını sallama deneyimini ne kadar sevdiğini bize anlattı” diyor.

Müşterinin ruhunu derinlemesine araştırmak, sürecin anahtarıdır. “Geleneksel tasarım flört etmek gibiyse, deneyimsel tasarım daha çok iki çocuk ve bir evcil hayvanla evli olmaya benziyor” diyor. “Müşterilerimiz hakkında ne tür deodorant kullandıklarından çocukken tatil yaptıkları yere kadar her ayrıntıyı öğreniyoruz.” Shea, tasarımın başarılı olduğunu bildiğini söylüyor “müşteriler bize hiç bu kadar” evde “hissetmediklerini söylediğinde.”

Yorumlar (0)