Yorum yapılmamış

İlk Kez Ev Alıcıları İçin İpuçları

Bir ev satın almak, ilk kez çalışan biri için zor olabilir. Sonuçta, çok fazla adım, görev ve gereksinim var ve pahalı bir hata yapma konusunda endişeli olabilirsiniz. Ancak ilk kez ev satın alanlar, emlak piyasasına yeni girenleri teşvik etmek için yaratılan bazı özel avantajlardan gerçekten yararlanıyor. Süreci açıklığa kavuşturmak ve böylece satın alma işleminizden en iyi şekilde yararlanabilmek için, satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gerekenler ve satın alma sürecinin kendisinden bekleyebilecekleriniz, ayrıca ilk evinizi satın aldıktan sonra hayatı kolaylaştırmak için ipuçları aşağıda verilmiştir.

İlk Kez Ev Alıcısı Avantajı

Bir ev satın almak hala Türkiyenin önemlibir yönü olarak kabul ediliyor. İlk kez alıcı olarak, olağan minimum peşinatınız yoksa (geleneksel bir kredi için satın alma fiyatının genellikle% 20’si) eyalet programlarına, vergi indirimlerine ve federal olarak desteklenen kredilere erişebilirsiniz veya belirli bir grubun üyesi (aşağıdaki Önemli açıklama kısmına bakın). Acemi olmasanız bile ilk kez alıcı olmaya hak kazanabilirsiniz.

 Bir eviniz varsa ancak eşiniz yoksa, ilk kez ev satın alanlar olarak birlikte bir yer satın alabilirsiniz.

 • Evliyken yalnızca eski eşiyle bir eve sahip olan bekar bir ebeveyn.
 • Yalnızca bir eşi olan, yerinden edilmiş bir ev kadını.
 • Yürürlükteki mevzuata uygun olarak kalıcı bir vakfa bağlanmayan, yalnızca ana ikametgahı olan bir kişi.
 • Yalnızca eyalet, yerel veya model bina kurallarına uymayan ve kalıcı bir yapı inşa etme maliyetinden daha düşük bir fiyata uygun hale getirilemeyen bir mülke sahip olan bir kişi.
 • 1. Mali sağlığınız nasıl?

  Çevrimiçi listelerin sayfalarına tıklamadan veya hayalinizdeki eve aşık olmadan önce, mali durumunuzu ciddi şekilde denetleyin. Bir evin hem satın alma hem de devam eden giderleri için hazırlıklı olmanız gerekir. Bu denetimin sonucu, bu büyük adımı atmaya hazır olup olmadığınızı veya hazırlanmak için daha fazlasını yapmanız gerekip gerekmediğini size söyleyecektir. Bu adımları takip et:

  Tasarruflarınıza bakın. Üç ila altı aylık yaşam masrafları olan bir acil tasarruf hesabınız olmadan bir ev almayı bile düşünmeyin. Bir ev satın aldığınızda, peşinat ve kapanış masrafları da dahil olmak üzere önemli ön maliyetler olacaktır. Sadece bu masraflar için değil, aynı zamanda acil durum fonunuz için de paraya ihtiyacınız var. Borç verenler buna ihtiyaç duyacaktır.

  En büyük zorluklardan biri, tasarruflarınızı erişilebilir, nispeten güvenli bir araçta tutmak ve yine de getiri sağlayarak enflasyona ayak uydurmaktır.

  • Hedefinizi gerçekleştirmek için bir ila üç yılınız varsa, depozito sertifikası iyi bir seçim olabilir. Bu sizi zengin yapmayacak, ancak para da kaybetmeyeceksiniz (erken para çekme cezası almadıkça). Aynı fikir, size biraz büyüme sağlayacak, aynı zamanda sizi hisse senedi piyasalarının çalkantılı doğasından koruyacak kısa vadeli bir tahvil veya sabit gelir portföyü satın almak için de uygulanabilir.

  Harcamanızı gözden geçirin. Her ay ne kadar harcadığınızı ve nereye gittiğinizi tam olarak bilmeniz gerekir. Bu hesaplama size bir ipotek ödemesine ne kadar tahsis edebileceğinizi söyleyecektir. Her şeyi hesaba kattığınızdan emin olun – kamu hizmetleri, yiyecek, araba bakımı ve ödemeleri, öğrenci borcu, giyim, çocuk etkinlikleri, eğlence, emeklilik tasarrufları, düzenli tasarruflar ve her türlü diğer şeyler.

  Kredinizi kontrol edin. Genel olarak, bir ev kredisine hak kazanmak için, iyi bir krediye, faturalarınızı zamanında ödeme geçmişine ve % 43’lük bir maksimum borç/gelir oranına ihtiyacınız olacak. 2  Borç verenler bugünlerde genellikle konut giderlerini (anapara, faiz, vergiler ve ev sahibi sigortası) borçluların aylık brüt gelirinin yaklaşık% 30’u ile sınırlamayı tercih ediyor, ancak bu rakam yerel emlak piyasasına bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir.

  2. İhtiyaçlarınıza en uygun ev türü hangisidir?

  Geleneksel bir tek ailelik ev, bir dubleks bir konağında, a: Sen bir dizi seçeneği bir konut satın sahip kınamak , bir co-op veya iki ila dört birimleri ile çok aile binayı. Ev sahipliği hedeflerinize bağlı olarak her seçeneğin avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle hangi tür mülkün bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacağına karar vermeniz gerekir. Bir sabitleyici üst seçerek herhangi bir kategorideki satın alma fiyatından tasarruf edebilirsiniz , ancak önceden uyarın: Bir sabitleyiciyi hayalinizdeki eve dönüştürmek için gereken zaman, ter miktarı ve para, pazarlık ettiğinizden çok daha fazla olabilir. için.

  3. İdeal evinizin hangi belirli özelliklere sahip olmasını istiyorsunuz?

  Bu listede bir miktar esnekliği korumak iyi olsa da, belki de hayatınızın en büyük satın alımını yapıyorsunuz ve bu satın alma işleminin hem ihtiyaçlarınıza hem de isteklerinize olabildiğince yakın olmasını hak ediyorsunuz. Listeniz, banyo düzeni ve dayanıklı cihazlarla donatılmış bir mutfak gibi daha küçük ayrıntılara kadar boyut ve mahalle gibi temel arzuları içermelidir.

  4. Ne kadar ipotek hakkınız var?

  Alışverişe başlamadan önce , ilk evinizi satın almanız için bir borç verenin size ne kadar vereceği konusunda bir fikir edinmek önemlidir . 300.000 liralık bir ev alabileceğinizi düşünebilirsiniz, ancak borç verenler, ne kadar borcunuz olduğu, aylık geliriniz ve mevcut işinizde ne kadar süredir çalıştığınız gibi faktörlere bağlı olarak yalnızca 200.000 lira için iyi olduğunuzu düşünebilirler . Buna ek olarak, birçok emlakçı, ne kadar harcayabileceklerini açıklığa kavuşturmayan müşterilerle zaman geçirmeyecek.

Yorumlar (0)