Yorum yapılmamış

Gayrimenkule Girmek İçin 10 Adımlık Kılavuz

Emlak alanında kariyer yapmayı düşünüyor musunuz? Eğer öyleyse, doğru yere geldiniz. Emlakkçıların istihdam ornının %6 artması beklenmektedir önümüzdeki sekiz yıl içinde. Olumlu bir istihdam görünümüyle, kariyerinize emlakçı olarak başlamak için şimdi harika bir zaman.

Başarılı bir emlakçı olma adımlarına ve emlak kariyerinize başlamak için stratejilere bir göz atacağız.

1. Bir emlak lisansı alın.

Lisans gereksinimleri eyalete göre değişir ve emlak lisansınızı alma adımlarını anlamak için yerel emlak komisyonunuza danışmak isteyeceksiniz.

Hangi ön lisans kurslarını almanız gerektiğini, hangi başvuruları dosyalayacağınızı ve başvuru ücretlerinin fiyatını öğreneceksiniz. 

Emlak lisansınızı aldıktan sonra, birçok eyalet, acente olarak ilk birkaç yıl boyunca bir emlak komisyoncusu ile çalışmanızı gerektirir . Emlak komisyonculuğu, emlakçıların çalıştığı bir acente veya ofistir.

Birlikte çalışacağınız bir komisyoncuya karar verirken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun :

  • Komisyonculuk türü : Büyük veya küçük bir aracı kurum için mi çalışmak istiyorsunuz?
  • Şirket kültürü : Komisyonculuk nasıl işletiliyor? İş günleriniz nasıl olacak?
  • Komisyon yapısı : Çalışmanız için nasıl ödeme alacaksınız?

3. Gelirinizi ve bütçenizi anlayın.

Kendi emlak işinizi kurmayı planlıyorsanız, büyük kararlar vermeden önce gelirinizi ve bütçenizi değerlendirmelisiniz. Çlışma İstatistikleri Büros’na göre , emlakçılar için medyan yıllık gelir 2017’de 46.000 doların biraz altındaydı.

Emlak komisyoncusu maaşları, yaptıkları komisyona göre değişecektir, bu nedenle komisyon yüzdenizi hesaba katmayı unutmayın. Bir bütçe oluşturmak, iş harcamalarına ne kadar harcayabileceğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.

5. Bir iş planı yapın.

İşinizi hangi yöne götürmek istiyorsunuz? Kısa vadeli ve uzun vadeli hedeflerinizi düşünün ve size ve emlak işinize korkuluk sağlamak için biriş planıoluşturun .

6. Bir pazarlama planı geliştirin.

Emlak işinizi almak istediğiniz yönü belirledikten sonra, işi nasıl tanıtacağınıza ve müşteri kazanacağınıza karar verme zamanı.

Pazarlama çabalarınız için vizyonunuzu, hedef müşterilerinizi ve hedeflerinizi düşünün. Hangi emlak pazarlama stratejilerini kullanacağınızı düşünün (örneğin, e-posta ile pazarlama , sanal ev sahneleme ve  sosyal medya ). Sağlam bir pazarlama planıyla, işletmeniz hakkında haberi nasıl duyuracağınız konusunda net bir vizyona sahip olacaksınız.

7. Çevrimiçi varlığınızı oluşturun.

Potansiyel müşterilerin sizi bulması için çevrimiçi varlık çok önemlidir. 

Profesyonel deneyiminizi, eğitiminizi ve becerilerinizi yansıtan bir emlakçı biyografisi yazmayı da unutmayın . Bir web sitesi kullanmak, çevrimiçi potansiyel müşterileri çekmenize ve onlarla etkileşim kurmanıza ve listelerinizi paylaşmanıza yardımcı olacaktır.

8. Bir akıl hocası bulun.

Öğrenmek isteyeceğiniz becerilere ve emlak bilgisine sahip deneyimli bir temsilci var mı? Bu çok yönlü ajanları arayın ve onlarla bir ilişki kurun. 

Onlara işlerinde yardım etmeyi teklif ettiğinizde, bilgilerini paylaşmaya ve size yapıcı geri bildirim sağlamaya daha istekli olacaklar.

9. Açık evleri barındırın.

Açık evler, girişiniz ve emlak işiniz hakkında bilgi yaymak için düşük maliyetli bir stratejidir. Potansiyel potansiyel müşterilerle konuşacak ve çalıştığınız mahalleyi tanıyabileceksiniz.

 

10. İlişkiler kurun ve sürdürün.

Yönlendirmeler, emlakçıların müşterileri elde ettiği başlıca yöntemlerden biridir.Müşteri tabanınızı oluşturduktan sonra, geliştirdiğiniz ilişkiyi sürdürmek çok önemlidir. 

 

Yorumlar (0)