Yorum yapılmamış

Evde Home Office Çalışmanın 5 Kolay Yolu

       1.Alanınıza Bağlı Kalın

Ev ofisi olmayan bizler için evden çalışma rutinleri kolayca raydan çıkabilir. Mutfağınızdaki fatura ödeme alanı bu yer olsa bile, iş için bir alan belirlemek, rutininizde kalmanın ve kendinizi iş zihniyetine sokmanın bir yoludur. Hangi noktayı seçerseniz seçin, sadece özel ve işlevsel bir çalışma alanı gibi hissettiğinizden emin olun. Bu, yeterli aydınlatma, rahat bir sandalye – zorlanmadan yazmak için doğru yükseklik – fişler veya kablolarla uğraşmak zorunda kalmadan görüntülü arama yapmanıza ve masanızda ve masanızda genel bir dağınıklık olmaması anlamına gelen kusursuz bir teknik kurulum anlamına gelir.

       2.Dağınıklığı Giderici

Bu çok açık görünüyor, ancak kendimizle aynı seviyeye gelelim: Masalarımızı gerçekten ne zaman temizlemeye başlayacağız? Peki, şimdi tam zamanı. Dağınıklığı gidermek biraz kararlılık gerektirir, ancak işiniz bittiğinde harika hissettirir. Atılması gereken her şeyi atın, benzer eşyalar gibi eşleştirin, bu başıboş kalemleri güzel bir dekoratif kapta bulundurun ve tüm iş günü ihtiyaçlarınızın elinizin altında olduğundan ve gerekli olmayan öğelerin başka bir yere taşınmasını sağlayın.

       3.Bir İlham Panosu Seçin

Artık sahneyi belirlediğinize göre, ileriye bakma zamanı. Ve  bilgisayarınızın ötesinde baktığınız o duvar size ilham vermelidir. Bu, bir ilham panosu oluşturmak ve en sevdiğiniz insanların ve evcil hayvanların görüntülerinden ,notlarınız ,hedeflerinizin, resimlerine kadar sizi mutlu eden şeylerle doldurmak için her zamanki gibi iyi bir zamandır. Ve evet, yapılacak işlerinizi ve önemli hatırlatıcılarınızı da oraya koyabilirsiniz – ancak olumlu ve moral verici olanlara odaklanın ve görüş alanınızda olmasını sağlayın.

       4.Geçmiş Kontrolü Yapın

Video görüşmeleri yeni günlük yaşamınızın bir parçasıysa, meslektaşlarınızın arkanızda neler gördüklerini düşünün – örneğin çamaşır yığını veya çoğunlukla boş olan şarap kadehleri. Her şeyi temiz ve düzenli tutun. Ve yeriniz varsa, tarzınızı gösterin. Bazı iyi arka plan seçenekleri, en sevdiğiniz sanat eseri, ilginç hediyelik eşyalar veya aşırı doldurulmamış bir kitaplık olabilir. Son olarak, aydınlatmayı hatırlayın: Alanınız yeterince aydınlatılmış olmalı.

       5.Ruh Hâlini Ayarlayın

Hayalindeki ofisi hiç almadın mı? Bu,  ilham verici  bir alan yaratma anınız olacak. Normal çalışma alanınızda kokulu mumlara izin verilmediğine bahse gireriz, ancak kuralları evde kendiniz koyarsınız. Meraklı çocuklar veya evcil hayvanlar için endişeleniyorsanız aromaterapi difüzörleri başka bir seçenektir. Ve şimdi çalma listeniz kulaklıklar yerine yumuşak bir şekilde başınızın üstünden geçebilir. Benzer şekilde, buzdolabı gezilerini önlemek için sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayın ve ara verin. Ev ofisinizin eviniz gibi hissetmesi sorun değil ve özellikle şimdi, ruhunuzu besleyen ve sizi sakin ve ilham verici hissettiren bazı yaratık konforlarıyla kendinizi şımartmak için zaman ayırmak önemlidir.

 

 

Yorumlar (0)