Yorum yapılmamış

Bir Ev Satın Alma İyi Bir Yatırım mı?

Bir ev satın almak iyi bir yatırım mıdır.? Biz her zaman medya, bizim anne ve büyük akrabaları duydum, ve tabii ki, gayrimenkul profesyonelleri bir ev satın alma her zaman geleceğinizi güvence altına almak için yardımcı olur iyi bir yatırımdır.

Biz bir ev satın alma zaman içinde takdir edecek iyi bir yatırım olduğu söylendi. Eğer büyük ve bir ipotek ödenmiş bir ev ödeme ortadan kaldırarak emeklilik sırasında yardımcı olacaktır. Alternatif olarak, tek başına yaşamak için çok yaşlı olduğunuzda ya da sadece daha küçük bir ev ya da bir kınamak için küçültmek gerekir ev satarak para kazanabilirsiniz.

Yüzeyde, bir ev satın almak iyi bir yatırım gibi görünüyor. Sadece kiralama ile karşılaştırıldığında mantıklı çünkü kira, başka bir ay yaşamak için hiçbir gerçek getirisi yok.

Bir Ev Satın Alma İyi Bir Yatırım mı?

Ama bir eve yatırım yaptığınızda,bu yatırımın zaman içinde değerinin artmasını beklersiniz. Genelde böyle olur, ama durum her zaman böyle değildir.

Ev Satın Almak Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Peki uzun vadede bir ev satın almak buna değer mi?

Değişir.

Genel olarak, yıllar boyunca harcadığınızdan daha değerli bir eve sahip olabilirsiniz. Ancak faiz oranınıza, evin bakımı için ne kadar harcadığınıza, emlak vergilerine ve sigortaya bağlıdır.

Bir eve yatırım yapmanın sizin için ne kadar işe yarayacağını kesin olarak tahmin etmek zor. Bunun nedeni, emlak vergilerinin veya ev sahibi sigortasının ne kadar artabileceğini veya o evin yıllar içinde ne kadar bakıma ihtiyaç duyabileceğini tam olarak tahmin edememenizdir.

Öyleyse Bir Ev Satın Almak Akıllıca mıdır, Yoksa Kiralamalısınız?

Genel olarak, bilgili bir profesyonelin yardımıyla akıllıca satın alınan iyi bir ev yatırımının neredeyse her zaman kiralamaktan daha iyi olduğuna inanıyorum çünkü zamanla öz sermaye oluşturuyorsunuz bu yatırımda ve harcadığınız tüm parayla göstereceğiniz bir şeyiniz olur. yıllar.

 

Yorumlar (0)